Sitenin Kullanımı

Sayın Meslektaşım,

Medikal Literatür Servisi / MEDİLS, 2012 yılında İLKO İLAÇ bünyesinde kurulan bir tıbbi literatür servisidir.

MEDİLS, başta hekimler olmak üzere tüm sağlık mesleği mensuplarına hızlı ve profesyonel bir tıbbi literatür desteği sağlamak amacıyla kurulmuştur ve bu amaç doğrultusunda 9 yıldır kesintisiz bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Günümüzde sahip olunan teknolojik imkânlar, medikal hizmetlerin farklı platfomlarda daha hızlı ve etkin olarak sunulmasını mümkün kılmaktadır. Bu imkânlar doğrultusunda sizlere daha hızlı ve kapsamlı hizmet verebilme amacıyla literatür servisimizi online platforma taşımış bulunmaktayız. Bu yıl itibariyle artık firmamızın tüm tıbbi literatür hizmetleri “www.medils.com” internet sitesi üzerinden sizlere sunulacaktır.

Konusunda deneyimli sağlık profesyonellerinden oluşan MEDİLS ekibimiz, dünyanın en geniş ve en sık başvurulan biyomedikal veri tabanı olan Birleşik Devletler Ulusal Tıp Kütüphanesi veri tabanını (MEDLINE) ve aynı kütüphanenin bir hizmeti olan PubMed servisini düzenli olarak takip etmektedir. PubMed veri tabanında yeni yayınlanan ve klinik açıdan önem arz eden makaleler ekibimiz tarafından düzenli olarak tespit edilmekte ve bu makalelerin linkleri her hafta site üzerinden sizlerle paylaşılmaktadır. 

Servisimiz, sizlere her hafta en yeni ve önemli klinik makale bilgilerini sunmanın yanı sıra, sizlerden gelecek her türlü tıbbi makale talebini de en hızlı şekilde karşılayacak şekilde hizmet vermektedir.

Sitemizin ana sayfasında bulunan “Makale Talep Formu” aracılığıyla ihtiyaç duyduğunuz her türlü tıbbi makale talebinizi bizlere iletebilirsiniz. Talep formunda bulunan ilgili bölümlere makalenin künyesini yazarak ya da sadece makalenin DOI (Digital Object Identifier) veya PMID (PubMed Identifier) numarasını belirterek talepte bulunabilirsiniz.

Sitemiz haricinde, özellikle aynı anda çok sayıda makale taleplerinizde, temsilcilerimiz aracılığıyla da talepte bulunabilirsiniz. Sizlere ziyarete gelen temsilcilerimize bildirmiş olduğunuz tüm makale talepleriniz aynı gün içerisinde işleme alınmakta ve hızlı bir şekilde temin edilerek sizlerin belirlemiş olduğu bir iletişim adresine gönderilmektedir.

İLKO İLAÇ olarak siz değerli hekimlerimize vereceğimiz bu tür medikal hizmetlerin artarak ve çeşitlenerek devam edeceğini bildirir, bugüne kadar firmamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve vermiş olduğunuz destek için çok teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

Dr. İbrahim Gözoğlu
İlko İlaç / Medikal Direktör
Ocak 2023, İstanbul

UZMANLIK ALANLARINA GÖRE HAFTALIK MAKALE ÖZETLERİ